تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: open collector
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام لطفا سوال ضمیمه شده را ببینید؟ open collector چیه؟
گزینه ۱درسته.
open collector بوسیله مقاومت متصل به خروجی که یکسرش به یک وصل میشه انجام میشه و فقط برای تغذیه طبقه خروجی گیت است.
بنظر میرسد که اگر e=0 باشد خروجی بوسیله دو گیت nand و در صورتیکه یک باشه خروجی یک است.(این استدلال اولیه است که بر اساس آن گزینه ۲ درست است)
ولی فی الواقع اینطور نیست.
چون اگر دقت کنیم خروجی سه گیت به یک نقطه متصل شده است. پس اگر خروجی گیتها یکسان نباشد مثلا" یکی صفر و دو تا یک باشد تکلیف چیست؟
طراح سوال بخاطر همین گفته open collector. چون اگر اینچنین نبود مدار دچار آسیب فیزیکی میشد.
ولی وقتی open collector باشد منطق صفر بر منطق یک ارجح خواهد بود(و مدار نمیسوزد). در نتیجه اگر حداقل یکی از گیتها خروجی اش صفر باشد خروجی مدار صفر است.
یعنی در جدول درستی فقط یکحالت یک وجود دارد و آن وقتی است که خروجی هر سه گیت یک باشد و این یعنی and خروجیها. بنابراین گزینه یک صحیح است.

اگر در مورد ارجح بودن منطق صفر در opencollectorاشکالی هست بفرمایید تا شکل سخت افزاری گیت را بکشم و توضیح بدهم. البته اگر بکشید خودتون متوجه میشید.
ببخشید من متوجه نشدم چرا خروجی این شد.
لطفا" پاسخ من رو هم ببینید و بهم بگید کجاش اشتباهه ؟
البته جوابم در هیچ کدوم گزینه ها نیست !
(04 مرداد 1392 12:59 ق.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط: [ -> ]ببخشید من متوجه نشدم چرا خروجی این شد.
لطفا" پاسخ من رو هم ببینید و بهم بگید کجاش اشتباهه ؟
البته جوابم در هیچ کدوم گزینه ها نیست !
گیت notمورد استفاده یکطرفه است. از ورودی به خروجی.
نمیشه سیگنال خروجی سمت چپ را ببرید در ورودی و notکنید.
ضمنا" من ضمن عذرخواهی میگم گزینه یک صحیح است.(قبلا" گفته بودم 2 صحیح است )
(01 مرداد 1392 08:55 ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط: [ -> ]گزینه ۱درسته.
open collector بوسیله مقاومت متصل به خروجی که یکسرش به یک وصل میشه انجام میشه و فقط برای تغذیه طبقه خروجی گیت است.
ببخشید من درست متوجه نشدم توضیحات سخت افزاریشو میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟Blush
اگه بخواییم از روی شکل تشخیص بدیم , طبق گفته شما که گیت notمورد استفاده یک طرفه ست , می تونیم اینجوری بگیم که کلا" not رو واسه خروجی در نظر نمی گیریم ؟در واقع پاسخ میشه همون عکسی که ارسال کردم منهای اون نات؟؟
لینک مرجع