تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مهارت های مطالعه( تکنیک های حافظه خلاق، نقشه ذهن، تند خوانی)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
کلی خندیدمBig Grin،یاد خودم افتادمBig Grin من هم برای درس خوندن شکلای خنده دار واسه خودم میکشیدم تا بهتر یاد بگیرم و یادم بمونه و همچنین با حرفای خنده دار یا اینکه شعر میساختمBig GrinBig Grin
دَم شما گرم، من یه ساعت خودمو کُشتم مطلب نوشتم، رمز ساختم شما فقط خندیدی Tongue Big Grin

شوخی کردم، خدا رو شکر میکنم و خوشحالم که مایه خنده و خوشحالی جوونای مملکت رو فراهم کنم. اما از شوخی گذشته اینا تکنیک های به روزی هست که توی برخی از مشاوره های تحصیلی گفته میشه. البته اینجا به روزه، خیلی وقته که این مباحث در دنیا مطرح هست. یه سرچی در اینترنت بزنید متوجه منظورم میشید.

اتفاقا یکی از شیوه های دیگه استفاده از هم آوایی بین کلمات هست، همون شعر که شما گفتید.
من وقتی کلاس اول راهنمایی بودم یه کتابی از دکتر سیروس شمیسا خوندم که این روش ها رو توش آموزش داده بود متاسفانه الان عنوان دقیق کتاب تو خاطرم نیست.

اولش شروع این کار سخته چون باید خلاقیت به خرج بدی تا داستان بسازی یا رمز بزاری. بعد باید اینقدر تو این کار قوی و سریع بشی که داستان ساختن خیلی انرزی بر نباشه. در غیر این صورت برای حجم زیاد درس خیلی وقت گیر میشه.

امامطالب تو حافظه واقعا موندگار میشن اگر درست انجام بشه
فکر می کنم روشی که شما مطرح کردید اسم علمیش Mind Mapping هست
چند سال پیش در این خصوص مطالعه کرده بودم ، روش جالب و کارائی هست
ممنون که تجربه تون رو در اختیار دوستان گذاشتید
این قصه ها ادامه نداره؟
ما سخت منتظریم ببینیم ادامش چی میشهSmile
[quote='Somayeh_Y' pid='189242' dateline='1371551098']
دَم شما گرم، من یه ساعت خودمو کُشتم مطلب نوشتم، رمز ساختم شما فقط خندیدی Tongue Big Grin......
-------
ایول به شما و این رمزتون Big Grin،قصد جسارت نداشتم ازحرفای شما خندم نگرفته بود یاد رمزای خودم افتادم خندم گرفتTongue
ولیییییییییی چه جالب نمیدونستم که از لحاظ علمی و روانشناسی اثبات شده!
تشکر ازشما برای این وقتی که گذاشتین تا همه ازین تکنیک استفاده کننShy
ممنون دوست عزیز
جالب و مفید بود
راهنمایی خوبی بود

این تکنیک ها برای هری لورن هست که سلطان حافظه جهان هست و انسانه بی نظیریه (از نظر حافظه) نه تنها خودش عجوبست بلکه حافظه شاگرداش واقعا برای ما عجبه!
سلام ب همه
کو من ک چیزی نمیبینم شاید خسته ام بعدا سر میزنم
آقای جهانی عزیز دلمون تنگ شده لطفأ تشریف بیارید مثله همیشه از مشاوره های خوبتون استفاده کنیم.
دوستان ممنون از همگی وبرای همتون آرزوی موفقیت میکنم .
اینجا چرا اینقدر سوت کوره چرا هیچکس به این جا سر نمیزنه!!!
(02 بهمن 1392 11:22 ب.ظ)mohsen01 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام ب همه
کو من ک چیزی نمیبینم شاید خسته ام بعدا سر میزنم

منم چیزی ندیدم! سرکاریه؟
پس دوستان از چی تشکر کردن؟Huh

من مشکل کند خوانی دارم لطفا کمکم کنید....
لینک مرجع