تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: رفع اشکال مالتی پلکسر در روش راه حل
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام در کتاپ خلاصه پارسه صفحه۱۴ سوال ۳ برای حل این سوال از جدول کارنا ای استفاده کرده که فقط ستون ها رو ساده کرده در جدول ولی یک مسله که باهاش دارم اینه که ارزش جای گذاری مینترم ها در جدول متفاوته با اون چیزی که باید باشه مثلا در سوال داده مینترم دو که جدول مینترم یک رو جای داده! نمی دونم سوال اشتباه ست یا من چیزی رو متوجه نمی شم؟!

ممنون ازتون...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
[/img]

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
[/img]
سلام
جدول کارنوش متغییر اولش c هست. به همین دلیل ماجرا چرخیده.
احتمالا شما اول a میزارین تو جدول کارنو
سلام
نه مشکل از حل نیست..
برای این مسائل استفاده از جدولی که شبیه کارنو هست متداوله.

در گزینه ۳ تک تک ستون ها معرفی خطوط selection ها هستند که اومده به ترتیب کارنو نوشته که البته نیازی هم نیست!

من در یک فایل word مسئله رو حل کردم لطفا دانلود کنید و نگاهش کنید.
(05 خرداد 1392 04:30 ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
نه مشکل از حل نیست..
برای این مسائل استفاده از جدولی که شبیه کارنو هست متداوله.

در گزینه ۳ تک تک ستون ها معرفی خطوط selection ها هستند که اومده به ترتیب کارنو نوشته که البته نیازی هم نیست!

من در یک فایل word مسئله رو حل کردم لطفا دانلود کنید و نگاهش کنید.

بی اندازه ممنون که اینقدر زحمت کشید و وقت تون رو صرف کردین.
من یه سوال تو این زمینه که مثلا اگر مالتی پلکسر رو داشته باشیم و بخوایم میینترم هاشو بدست بیاریم ساده ترین راه چیه؟ مثلا توی گزینه دو شما چطوری مینترم ها رو بدست آوردید؟ همینطور با ارزش گذاری صحیح......
من بیشتر اوقات این سوالات رو به همین روش حل میکنم اول جدولی رسم میکنم که ستون هاش نشون دهنده خطوط انتخاب باشن بعد شماره دهی میکنم ی کوچولو وقت میگیره اما میدونم جوابم مطمئنا درسته

راهی دیگش اینه شما چندتا از مینترم ها رو چک کنید! که کتاب پوران از این روش خیلی استفاده کرده
لینک مرجع