تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: حل سوالات معماری کامپیوتر 90
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سوال 71 چرا 10 نمیشه ؟!!!
تعداد کلمات که در هر بلوک یکسان است فقط باید تعداد بلاکهای حافظه مجازی و حافظه اصلی را مقایسه کنیم
من بعد از غریب به یک سال معماری خوندن هیچی نزدم
72 رو بین دو و سه شک داشتم نظرتون چیه
(30 بهمن 1389 04:42 ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط: [ -> ]سوال 71 چرا 10 نمیشه ؟!!!
تعداد کلمات که در هر بلوک یکسان است فقط باید تعداد بلاکهای حافظه مجازی و حافظه اصلی را مقایسه کنیم

تعداد کلمات در هر بلوک یکسان هم باشه....نداریمشون....توضیح دادم قبلا....ال نوشتن ندارم..نمی دونم دیدید یانه...
گزینه 4 زدم...
منم 71 رو 4 زدم 72 4
72 گزینه‌ی 2 درسته . با توضیح زیر (به روش رد گزینه‌ها )
در DMA پردازنده درگیر I/O نمی شود‌، اصلا هدف DMA همینه( گزینه 3 غلط ). روش نگاشت حافظه را در پردازنده دارای دستورات ورودی / خروجی هم می توان پیاده سازی کرد (گزینه 2 غلط ). در روش ورودی / خروجی با وقفه هم پردازنده انتظار نمی کشد‌، بلکه به اجرای کارهای دیگر می پردازد تا خود دستگاه توسط سیگنال وقفه اعلام کند.
بنابراین گزینه 2 درست است .
73 هم گزینه‌ی 4 درسته . در واقع وقتی 2n بیت پر ارزش مقسوم از مقسوم علیه بزرگتر باشه‌، سر ریز رخ می ده .

(30 بهمن 1389 06:24 ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط: [ -> ]
در DMA پردازنده درگیر I/O نمی شود‌، اصلا هدف DMA همینه( گزینه 3 غلط ). روش نگاشت حافظه را در پردازنده دارای دستورات ورودی / خروجی هم می توان پیاده سازی کرد (گزینه 2 غلط ). در روش ورودی / خروجی با وقفه هم پردازنده انتظار نمی کشد‌، بلکه به اجرای کارهای دیگر می پردازد تا خود دستگاه توسط سیگنال وقفه اعلام کند.
73 هم گزینه‌ی 4 درسته . در واقع وقتی 2n بیت پر ارزش مقسوم از مقسوم علیه بزرگتر باشه‌، سر ریز رخ می ده .

دقیقاً... من هم قبول دارم...
(30 بهمن 1389 07:41 ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط: [ -> ]

دقیقاً... من هم قبول دارم...

دوستان تبریک به خودمون میگم‌، منم 2 زدم
هر چند تو این آزمون فکر کنم 12 تا سوال مشترک رو جواب دادم که خداقل 7 تاش تاخالا درست بوده Angel اما زبان رو نزدم خداااااااااااااا Sad
(30 بهمن 1389 05:51 ب.ظ)parvaz_hj نوشته شده توسط: [ -> ]
(30 بهمن 1389 04:42 ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط: [ -> ]سوال 71 چرا 10 نمیشه ؟!!!

تعداد کلمات در هر بلوک یکسان هم باشه....نداریمشون....توضیح دادم قبلا....ال نوشتن ندارم..نمی دونم دیدید یانه...
گزینه 4 زدم...

یعنی چی ؟ ما که میدونیم تعداد کلمات هم در بلوکهای حافظه مجازی و هم در بلوکهای حافظه اصلی یکسان و برابر است پس نسبت بین این دو حافظه در تعداد بلاکهایشان میباشد . توضیحات قبلیتون را خوندم ولی قبول ندارم .کسی دیگری دلیل دیگی داره ؟
برعکس من توی سوال 72 برای گزینه 4 دلیل دارم که درسته توی کتاب مقسمی فصل آخر برای گزینه 2 قسمت دومش یعنی انتقال داده اش دلیلی پیدا نکردم ..سوال 69 رو چی زدید من عدد دقیق در نیاوردم اما 1 زدم 71 هم 4 زدم تاخیر carry save رو چی زدید ؟
من توی سوال معماری گزینه 4 رو ندیدم!!!!
ولی به نظر من همون 10 میشه: دی
روش برنامه ریزی شده(مانند کنترل کننده های دیسک یا آداپتورهای شبکه)،یک روش نسبتا کند و کم هزینه و باسربار کم cpu در انتقال داده‌ها از/به وسایل جانبی است.cpu دارای یک عمل ورودی/خروجی برای هر بایت یا کلمه داده به شرح زیر است:
1- پس از اینکه cpu تشخیص داد که داده‌ها در دسترسند،با کمک همه پرسی متناوبا وضعیت سخت افزاری دستگاه‌ها را بررسی می کند.
2- در خلال هر وقفه‌ی سخت افزاری قابلیت دسترسی داده‌ها علامت زده می شود.
از انجا که cpu باید چندین دستورالعمل را(یعنی چندین دستیابی به گذرگاه)برای هر انتقال انجام دهد.

آفرین به PARSANA
کتاب مقسمی صفحه 423 -در روش memory map سیستم کامپیوتری فقط یکسری دستورات وسیگنال کنترلی read و write دارد و از همان دستورات برای i/o استفاده میکند ...بچه‌ها این گزینه هم که سوال 72 4باشه درسته به نظرم این سوال یا باید حذف بشه یا باید هردو گزینه صحیح اعلام بشه ...و سوال tag ? سوال 69و سوال 74 رو چی زدید؟
به نظر من 71 می شه 12. تعداد کلمات cache هست 32*4*(تعداد کلمات هر بلوک) و تعداد کلمات حافظه هست 1K برابر این که یعنی تعداد خطوط آدرس دهی برای حافظه و کش هست:

memory = cache + 2 + 10

دقت کنید، اون 4 که تو صورت سوال اومده (که می شه 2 توی جواب من) برای آدرس دهی کش در نظر گرفته نمی شه. یعنی اصلاً نکته‌ی set associative همینه که بتونیم خونه های با باقیمانده‌ی یکسان از حافظه رو تو کش ذخیره کنیم
(03 اسفند 1389 02:24 ق.ظ)raminbarca نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر من 71 می شه 12. تعداد کلمات cache هست 32*4*(تعداد کلمات هر بلوک) و تعداد کلمات حافظه هست 1K برابر این که یعنی تعداد خطوط آدرس دهی برای حافظه و کش هست:

memory = cache + 2 + 10

دقت کنید، اون 4 که تو صورت سوال اومده (که می شه 2 توی جواب من) برای آدرس دهی کش در نظر گرفته نمی شه. یعنی اصلاً نکته‌ی set associative همینه که بتونیم خونه های با باقیمانده‌ی یکسان از حافظه رو تو کش ذخیره کنیم

بابا تعداد بلوک با تعداد کلمه فرق داره!!!!!
32*4 تعداد بلوک‌ها را به ما میده......اصلا حرفی از بیت های کلمه به ما نشده...
دیگه نمی دونم....................................
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع