تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مینی ماکس و هرس + تست کامپیوتر ۸۳(درمورد هرس)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
از کجا بفهمم از ریشه باید ماکس بگیریم یا مین ؟ تو این سوالها هر دفعه یکجوری شده من سر در نمیارم ...یکدفعه ریشه را مین میگیره یکدفعه ماکس؟؟

یکی دیگه اینکه چرا کل شاخه آخر حذف میکنه؟
(23 بهمن 1389 03:33 ب.ظ)shaghayegh نوشته شده توسط: [ -> ]از کجا بفهمم از ریشه باید ماکس بگیریم یا مین ؟ تو این سوالها هر دفعه یکجوری شده من سر در نمیارم ...یکدفعه ریشه را مین میگیره یکدفعه ماکس؟؟

شما ریشه رو اگر مشخص نکرد همیشه Max بگیرین. من هم تضمین می کنم که درست باشه. امضا هم می دم اگر لازمه Big GrinTongue

نقل قول: یکی دیگه اینکه چرا کل شاخه آخر حذف میکنه؟
اینو دیگه نفهمیدم منظورتون رو اصلا
کدوم شاخه آخر رو حذف می کنه؟ کی حذف می کنه؟
(24 بهمن 1389 12:54 ب.ظ)bijibuji نوشته شده توسط: [ -> ]
(23 بهمن 1389 03:33 ب.ظ)shaghayegh نوشته شده توسط: [ -> ]از کجا بفهمم از ریشه باید ماکس بگیریم یا مین ؟ تو این سوالها هر دفعه یکجوری شده من سر در نمیارم ...یکدفعه ریشه را مین میگیره یکدفعه ماکس؟؟

شما ریشه رو اگر مشخص نکرد همیشه Max بگیرین. من هم تضمین می کنم که درست باشه. امضا هم می دم اگر لازمه Big GrinTongue

نقل قول: یکی دیگه اینکه چرا کل شاخه آخر حذف میکنه؟
اینو دیگه نفهمیدم منظورتون رو اصلا
کدوم شاخه آخر رو حذف می کنه؟ کی حذف می کنه؟

چون شمایی بدون امضا قبوله..
بازهم سپاس بسیار
منظورم شاخه سمت راست هستش که همیشه حذف میشه؟
نخیر همیشه حذف نمی شه
قانون حذف آلفا بتا رو مطالعه کنید. توضیح اش نیاز به شکل داره. اگر شکلی دارید آپلود کنید تا ابهام رو روی شکل خودتون برطرف کنیم.
یه سوال اساسی‌تر در همین مورد:

من min-max رو فولم ..ولی وقتی به جای 3 سطح(max-min,MAX) چهار سطحی میشه توش گیر می کنم.در این حالت تو بازدید برگ و شاخه‌ی اول اون رو تا کجا بالا می بریم؟؟
مثل همون حالته و هیچ فرقی نمی کنه
در هر صورت اولین سطح Max هست مگر خلاف اش ذکر بشه
سطح به سطح بیاید پایین تا بدونید که باید مینیمم رو انتخاب کنید بین مقادیر داده شده یا ماکزیمم
بعدش پله پله برگردید بالا و در هر سطح با بقیه گره های هم سطح مقایسه کنید.
دقیقا همون کاری که در 3 سطح می کنید در 4 سطح هم تکرار کنید. هیچ تفاوتی ندارن این دو حالت
یه سطح اضافه شده فقط
یه ذره فرق می کنه...(توی هرس)
سطوح رو می دونم چی اند سطح 1 مکس 2 مین 3 مکس و 4 که برگها توش هستند مین
سطح 3 اولین انتخاب رو انجام می ده و از بین اولین دسته برگ بیشترین رو انتخاب می کنه من انتخابش رو تو دایره اش می نویسم و اگه مثل 3 سطحی باشه اون رو تا ریشه بالا می برم.فرض کنید عدد x
حالا می خوام برگهای شاخه‌ی دوم را از چپ چک کنم.اولین برگ مقدارش y است می گم پدر این برگ که مکس هست یا y را انتخاب می کنه یا یه عددی بیشتر از y ،حتی اگر این y بیشتر از x باشه بازم ممکنه به درد نخوره چون اگه بخواد به ریشه برسه بستگی به این داره که سطح 2 که مین هست اون رو انتخاب کنه یا نه.
در این صورت نمی دونم در صورتی که y بیشتر یا کمتر از x باشند برگهای بعدی هرس می شوند یا نه؟ یعنی نمی دونم احتمال انتخاب های توام سطح 2و 1 را چه جوری باید در نظر بگیرم؟
منظورتون رو روی این شکل بگید تا بهتر متوجه بشم

[attachment=426]
سوال کامپیوتر 83
اگر با روش جستجوی minmax درخت جستجو پیمایش شود. با استفاده از هرس آلفا بتا کدام یک از گره‌ها ملاقات نخواهد شد؟(دایره مین و مربع‌ها ماکس)
یک سوال اینجا بپرسم اینکه اگه نگفته بود دایره‌ها مین یا مربع‌ها ماکس خوب ولی گفته مین ماکس یعنی باید ریشه را مین بگیریم؟:IdeaHuh(ببخشید دیگه سوالهام مبتدیه)

عکس بهتر از این نتونستم بگیریم ..

[تصویر:  14882_12xtpp1bjdf51qsf7f4k.jpg]

میشه یک توضیح کاملی بدید ..ممنون میشم ازتون.
اگر چیزی نگه ریشه همیشه ماکسه
دایره همیشه مین و مربع همیشه ماکسه
-----------------------
والا این درخت که مشکل داره چون ریشه گره مین هست اما ماکزیمم رو انتخاب کرده برای برچسب اش. اما اگر اشتباه گره ریشه رو نادیده بگیریم:

گره های L و H و J هرس می شن
توضیح کامل نیاز نداره
منطق مین و مکس رو بکار ببرین. L هرس می شه چون F گره مین هست و B ماکزیمم F و 6 رو می خواد انتخاب کنه. چون F از فرزند اولش یعنی K مقدار 4 رو داره پس مقدار F کمتر یا مساوی 4 خواهر بود که این مقدار کمتر از 6 هست. پس گره B مقدارش 6 خواهد شد. به همین ترتیب گره های دیگه هم هرس می شن

موفق باشین
من حالم داره از این پول زور اضافه (3300 تومن) که می دم به هم می خوره
باور کنین هنوز پرداخت اش نکردم و حس گندی دارم
(تهـــــــــــوع)
لینک مرجع