تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی تستهای پایگاه داده کنکور آی تی 92
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
سلام.

دوستان بحث هاتون درباره سوالات پایگاه داده رو تو این تاپیک ادامه بدید.
76-??

3-77

2-78

2-79

1-80

2-81
76======2

77======1

78=====2

79=====1

80=====2

81======4
(20 بهمن 1391 01:17 ق.ظ)shabgard نوشته شده توسط: [ -> ]76======2

77======1

78=====2

79=====1

80=====2

81======4

استدلالتون چیه واسه گزینه ها؟
۷۶----۳
۷۷----۳
۷۸----۲
۷۹-----۱
۸۰------۱
۸۱----۴
3-77

81-گزینه 2 چون مثلا دو کلید کاندید a و b داشته باشیم اجتماعشون میشه ab درسته خاصیت کلید رو دارن اما خاصیت کلید کاندید که همون کمینه بودن هست ندارن در ضمن کلید کاندیدی که خاصیت کمینگی نداشته باشد معادل ابر کلیده..پس غلطه..

حالت دوم از مثال کتاب مدرسان میگم که توش a و e کلید کاندیدن و دو ابر کلید abc و bce داره پس اشتراک دو تا ابر کلید میشه bc که هیچکدومشون نه کلید کاندید و نه خاصیتشو دارند... پس غلطه..

دوستان با استدلالم موافقید؟؟؟
(20 بهمن 1391 01:10 ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط: [ -> ]3-77

81-گزینه 2 چون مثلا دو کلید کاندید a و b داشته باشیم اجتماعشون میشه ab درسته خاصیت کلید رو دارن اما خاصیت کلید کاندید که همون کمینه بودن هست ندارن در ضمن کلید کاندیدی که خاصیت کمینگی نداشته باشد معادل ابر کلیده..پس غلطه..

حالت دوم از مثال کتاب مدرسان میگم که توش a و e کلید کاندیدن و دو ابر کلید abc و bce داره پس اشتراک دو تا ابر کلید میشه bc که هیچکدومشون نه کلید کاندید و نه خاصیتشو دارند... پس غلطه..

استدلالتون کاملا درسته

سوال 79 باید 1 درست باشه من بی دقتی کردم.
(20 بهمن 1391 01:18 ب.ظ)amin_2994 نوشته شده توسط: [ -> ]
(20 بهمن 1391 01:10 ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط: [ -> ]۳-۷۷

۸۱-گزینه ۲ چون مثلا دو کلید کاندید a و b داشته باشیم اجتماعشون میشه ab درسته خاصیت کلید رو دارن اما خاصیت کلید کاندید که همون کمینه بودن هست ندارن در ضمن کلید کاندیدی که خاصیت کمینگی نداشته باشد معادل ابر کلیده..پس غلطه..

استدلالتون کاملا درسته
توکتاب مقسمی اومده که در اجتماع دورابطه کلید کاندید اجتماع کلیدهای کاندید انهاست.خیلی واضحه
(20 بهمن 1391 01:23 ب.ظ)saho نوشته شده توسط: [ -> ]
(20 بهمن 1391 01:18 ب.ظ)amin_2994 نوشته شده توسط: [ -> ]

۸۱-گزینه ۲ چون مثلا دو کلید کاندید a و b داشته باشیم اجتماعشون میشه ab درسته خاصیت کلید رو دارن اما خاصیت کلید کاندید که همون کمینه بودن هست ندارن در ضمن کلید کاندیدی که خاصیت کمینگی نداشته باشد معادل ابر کلیده..پس غلطه..

استدلالتون کاملا درسته
توکتاب مقسمی اومده که در اجتماع دورابطه کلید کاندید اجتماع کلیدهای کاندید انهاست.خیلی واضحه

دوست عزیز این سوال مربوط به یک رابطه میشه

گفته شده دو کلید کاندید در رابطه r داریم ، اجتماع آن ها نیز یک کلید کاندید در رابطه r است که غلطه

من هم کاملا با شما موافقم چون کمینه بودن شرط کلید کاندیده من هم گزینه 2 رو زدم.
دوستان مبحث جدول مجازی از کدوم منبعه؟؟
جدول مجازی همون دید (view) هست در کتاب مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها نوشته سید محمد تقی روحانی رانکوهی روش بحث شده
سلام . اینم پاسخ های من:
77----> 1
78 ----> 2
79 ----> 1
80 ----> 1
81 ----> 2
(20 بهمن 1391 01:44 ب.ظ)گنجشک نوشته شده توسط: [ -> ]

من هم کاملا با شما موافقم چون کمینه بودن شرط کلید کاندیده من هم گزینه ۲ رو زدم.

با این استدلال اشتراکشون درست در می آد چون اشتراکشون یا میشه a و یا b و یا تهی. یکی از ابرکلیهایی که مثال زدی کلید کاندید ندارن.
سلام دوستانBlush
نظرتون در مورد جواب تست 76 چیه؟!
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع