تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 134 هوش مصنوعی مهندسی کامپیوتر 89؟؟؟؟؟؟؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان عزیز امیدوارم این روزا خوب باشین
سوال 138 با A* من به جواب ABDFEG میرسم اما تو گزینه ها نیس F رو جا انداخته یا من دارم اشتباه میکنم .
راجع به روش کهنه گرا هم توضیح بدین ممنون میشم.Huh
Big Grin
بچه ها خیلی خورده تو ذوقم من سوالای سالای اخیرو گذاشته بودم این روزای اخر که الان میبینم همش پر غلطه یا شاید من دارم غلط میزنم
اعصافم خرد شده یه نیگاهی به این سوال بندازین .
مقسمی هم بااین حل تستش .رو جلد کتاب اسم n تا دکتر و نوشتن ولی انگار یه بیسواد جواب داده.
یعنی یکی پیدا نمیشه بگه من دارم گیج میزنم یا واقعا اشتباهه HuhHuhHuh
(06 بهمن 1391 12:36 ق.ظ)masume_ml نوشته شده توسط: [ -> ]یعنی یکی پیدا نمیشه بگه من دارم گیج میزنم یا واقعا اشتباهه HuhHuhHuh

اره دوست عزیز همه این مشکل رو دارن و هیچ انتشارات یا کتابی به تنهایی کامل نیست !
واسه هوش جوابای کتاب پارسه هم یه نیگا بنداز خوب جواب داده!!!
(05 بهمن 1391 12:54 ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط: [ -> ]سوال ۱۳۸ با A* من به جواب ABDFEG میرسم اما تو گزینه ها نیس F رو جا انداخته یا من دارم اشتباه میکنم .
مقادیر f رو برای گره ها بدست بیارید:
گام اول: A=0+6 و A بسط داده میشه؛
گام دوم: B=2+3 و C=2+7
گره B انتخاب و چون هدف نیست بسط داده میشه؛
گام سوم: A=تکراری و D=5+1 و E=8+1
D انتخاب و بسط داده میشه؛
گام چهارم: E=7+1 و F=6+1 و G=10+0
F انتخاب و بسط داده میشه؛
گام پنجم: D=تکراری و G=0+11
گره E انتخاب میشه (باید دقت کنید که A* بعد از انتخاب گره بعدی بر اساس کمترین f، هدف بودنشو بررسی میکنه)
گام ششم: D=تکراری و G=8+0
G انتخاب میشه و هدفه؛
جواب آخر: A, B, D, E, G با هزینه 8
(A* همیشه جواب بهینه رو میده؛ بنابراین برای A* معمولی بصورت ذهنی هم میتونید جوابو بگید)

(05 بهمن 1391 12:54 ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط: [ -> ]راجع به روش کهنه گرا هم توضیح بدین ممنون میشم
تو این روش اجازه ندارید یه گره رو دوبار تولید و بررسی کنید؛ یعنی وقتی برای اولین بار به یه گره میرسید اونو به خاط میسپارید و دفعه بعدی چون تکراریه تولید نمیشه؛ با این روش به ناچار A, B, D, G جواب اخر میشه؛
لینک مرجع