تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تابع هیوریستیک مناسب
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سه ادم خوار و 3 ادم خوب می خواهند از یک طرف رودخانه به طرف دیگر روند .
قایق می تواند 1 یا 2 نفر راحمل کند
در هیچ حالت نباید تعداد ادم خوار ها از ادم های خوب بیشتر باشد
چه مکاشفه ای برای این مسئله بهتر است ؟
1- تعداد افرادی که هنوز به ان طرف رودخانه نرسیده اند
2- نصف تعداد افرادی که هنوز به ان طرف رودخانه نرسیده اند
3-3/2 تعداد افرادی که هنوز به ان طرف رودخانه نرسیده اند
4- دو برابرتعداد افرادی که هنوز به ان طرف رودخانه نرسیده اند
تست مکاترونیک 87 کتاب پوران
گفته 2 اما چرا ؟درست ؟//
هیوریستیک همیشه باید تخمینی کمتر یا مساوی مسر اصلی بزنه.ونباید تخمین بیشتر از هزینه مسیر باشه.
سلام
مرسی از پاسختون
اما گزینه 1 برابر تابع هیوریستیک
گزینه 2 و 3 هم کمتر از هیوریستیک
تازه گزینه 3 دوسوم هستش و گزینه 2 یک دوم و اینجوری دوسوم از یک دوم بزرگتر و به مقدار واقعی تزدیکتر و تخمین بهتری هست . تازه گرینه 1 هم که برابر تابع هیوریستیک . البته من تابع هیوریستیک رو تعداد افرادی می گیزم که هنوز به اون طرف رودخونه نرسیدن .
خوب حالا چی ؟؟؟
فرض کن دو نفر خوب هنوز یه اون طرف رود خونه نرسیدند!
پس H* میشه 1!(یعنی با یه قایق می تونن برن اونطرف رود)
حالا به همین 2 نفر اگه واسه گزینه های دیگه جایگزاری کنی میبینی که برای بقیه بیشتر از 1 میشه!
اما گزینه دو میشه همون هزینه واقعی!
(البته طبق گفته راهیان)
(26 دى 1391 01:38 ب.ظ)8Operation نوشته شده توسط: [ -> ]فرض کن دو نفر خوب هنوز یه اون طرف رود خونه نرسیدند!
پس H* میشه ۱!(یعنی با یه قایق می تونن برن اونطرف رود)
حالا به همین ۲ نفر اگه واسه گزینه های دیگه جایگزاری کنی میبینی که برای بقیه بیشتر از ۱ میشه!
اما گزینه دو میشه همون هزینه واقعی!
(البته طبق گفته راهیان)
سلام مرسی
فهمیدم گویا هیوریستیک رو من اشتباه تشخیص دادم که تعداد ادم های باقیمانده این طرف رودخونس و هیوریستیک درست، تعداد رفت قابق که ادم ها رو از یک طرف به طرف دیگه می بره هستش. پس اگه 4 نفر مثلا G1, G2 و B1, B2 یه طرف باشند به اندازه نصفشون یعنی 2 بار قایق باید بره بیاد . اگه 2 تا باشن ، 1بار قایق باید مسیر رودخونه رو بره.
اهان حالا فکر کنم فهمیدم چی شد Smile مرسی . اینجوری سوال بدن کار من زار .

فرض کن 2 نفر هستن.یه ادم خوب و یه ادم بد.هزینه مسیر میشه تعداد رفتو امد قایق.الان هزینه میشه یک چون قایق یه بار میره و یه بارمیاد.پس باگزینه ها که چک کنی میبینی گزینه یک و سه و چهار بیشتر از هزینه واقعی تخمین میزنه.ولی گزینه 2 خوبه
لینک مرجع